Oyun HaberleriEspor Haberleri

Vodafone FreeZone ve FUT Esports İş Birliği: Brawl Stars Yaz Turnuvası Tanıtıldı!

Vodafone Freezone, FUT Esports iş birliğiyle düzenlenen Vodafone FreeZone Brawl Stars Yaz Turnuvası, 28-30 Haziran tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecek.
Vodafone FreeZone ve FUT Esports İş Birliği 'Brawl Stars Yaz Turnuvası' Tanıtıldı!

Vodafone Freezone, FUT Esports iş birliğiyle 28-29-30 Haziran tarihlerinde yeni bir turnuva düzenliyor. Vodafone FreeZone Brawl Stars Yaz Turnuvası’nda toplam 32 takım ve 96 oyuncu mücadele edecek. Turnuvanın ilk iki günü grup elemeleri yapılacak, final gününde ise 8 takım çeyrek, yarı ve büyük finalde karşılaşacak. Turnuva, online olarak gerçekleştirilecek ve Türkiye’nin her yerinden katılım sağlanabilecek.

Oyun influencer’ları Rozetmen, Onur Bilge, OyunGemisi34 ve Oyunların Ustası’nın liderlik edeceği 4 özel takımın da yarışacağı turnuva, YouTube üzerinden izlenebilecek.

Turnuva, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin ve FUT Esports Kurucu Ortağı Cesur Sünnetçioğlu’nun katılımıyla, Avrupa’nın en büyük Game House’larından biri olan FUTHOUSE’ta düzenlenen etkinlikte tanıtıldı.

FUT Esports Kurucu Ortağı Cesur Sünnetçioğlu, şunları söyledi:

Vodafone FreeZone ve FUT Esports İş Birliği 'Brawl Stars Yaz Turnuvası' Tanıtıldı!

“Vodafone FreeZone sponsorluğunda FUT Esports olarak birçok farklı branşta şampiyonluk yaşadık. Bu branşlardan bir tanesi de Brawl Stars. 2023 senesinde EMEA şampiyonluğu sonrasında dünya finallerinde mücadele edip ülkemizi temsil ettik. Brawl Stars 2024 senesinde Türkiye’de en fazla oynanan mobil oyun konumunda ve esporun yanında casual olarak da çok büyük kitlelere ulaşıyor. Biz de ortağımla vakit buldukça ya beraber ya da karşı karşıya oynuyoruz. Değerli ana sponsorumuzun katkılarıyla harika bir turnuva bizi bekliyor. Çok keyifli geçeceğine eminim. Tüm katılımcılara başarılar diliyor, yayıncılara ve emek veren herkese teşekkür ediyorum.”

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, açıklama yaptı:

Vodafone FreeZone ve FUT Esports İş Birliği 'Brawl Stars Yaz Turnuvası' Tanıtıldı!

“Vodafone FreeZone olarak, Türkiye’de oyun ve espordaki gelişimin en büyük destekçilerinden biriyiz. Bugüne kadar bu geniş ekosistemin büyümesine destek olduk, bundan sonra da olmaya devam etmek amacındayız. Espor pazarına 8 yıl önce girdik. Bu süreçte yaklaşık 63 milyon TL’lik yatırım yaptık. Esporu destekleyen marka olarak baktığımızda, sektörümüzde birinci sıradayız. Espor alanında pek çok önemli sponsorluğa da imza attık. 2022’den bu yana başarıyla sürdürdüğümüz FUT Esports iş birliğiyle sponsorluk alanımızı genişletip tek bir oyuna değil birçok oyuna ve dolayısıyla daha geniş bir oyuncu kitlesine ulaşma imkânı bulduk. Ayrıca, FUT Esports ile çeşitli oyun turnuvaları düzenliyoruz. Bugün duyurusunu yaptığımız Brawl Stars Yaz Turnuvası da bunlardan biri. Online olarak gerçekleşecek turnuvamıza Türkiye’nin her yerinden katılım olacak. Tüm takımlara şimdiden başarılar diliyoruz.”

Gerçek zamanlı bir strateji oyunu: Brawl Stars

Vodafone FreeZone ve FUT Esports İş Birliği 'Brawl Stars Yaz Turnuvası' Tanıtıldı!

Brawl Stars, Supercell tarafından ilk olarak 15 Haziran 2017’de, beta sürümü çıkartılmış hızlı tempolu freemium çok oyunculu bir gerçek zamanlı strateji oyunudur. Oyunda, oyuncuların amacı karşı takımdan önce haritada yer alan bayrağı ele geçirip kendi takımının üssüne taşımak. Takımların üsleri, haritanın farklı uçlarında bulunuyor. Oyunda maçlar ortalama 3 dakika sürüyor.

Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir