Sinema ve Dizi

Bill Skarsgård, “Welcome to Derry” Dizisiyle Pennywise Rolüne Geri Dönüyor

Bill Skarsgård beş yılın ardından yeniden Pennywise rolünde. Stephen King’in “It” romanındaki ikonik karakter, “Welcome to Derry” dizisiyle geri dönüyor.
Bill Skarsgård, “Welcome to Derry” Dizisiyle Pennywise Rolüne Geri Dönüyor

Bill Skarsgård, Max platformunda yayınlanacak olan “Welcome to Derry” dizisinde sinema tarihinin en ünlü palyaçosu Pennywise’ı tekrar canlandıracak. Bu yapım, Stephen King’in “It (O)” kitabındaki olayların öncesini konu alacak.

1990’dan 2019’a Pennywise

Bill Skarsgård, “Welcome to Derry” Dizisiyle Pennywise Rolüne Geri Dönüyor

Çağdaş korku edebiyatının önde gelen yazarlarından Stephen King’in 1986 tarihli “It” romanı, 1990 yılında bir TV filmine uyarlanmış ve bu yapımda Pennywise karakterini Tim Curry canlandırmıştı.

Romanın en son uyarlaması, 2017 ve 2019 yıllarında iki bölüm halinde vizyona giren “It” serisiyle gerçekleşti. Bu adaptasyonda Bill Skarsgård başrolde yer alırken, filmlerin yönetmenliğini Andy Muschietti üstlendi. Warner Bros.’a toplamda 1,1 milyar dolar gişe hasılatı kazandıran serinin üçüncü filmine yönelik beklentiler, Max’ta yayınlanacak olan “Welcome to Derry” dizisiyle yeniden şekillendi.

2025 yılına ertelenen “Welcome to Derry” dizisinde şimdiye kadar açıklanan oyuncular arasında Taylour Paige, Jovan Adepo, Chris Chalk ve James Remar gibi isimler bulunuyordu. Ancak dizide ünlü palyaço Pennywise’ı kimin canlandıracağı bugüne kadar belirsizliğini koruyordu.

“Welcome to Derry” ile Bill Skarsgård’lı Pennywise, şehre geri dönüyor

Bill Skarsgård, “Welcome to Derry” Dizisiyle Pennywise Rolüne Geri Dönüyor

Deadline’ın haberine göre Bill Skarsgård, “It” ve “It Chapter 2” filmlerinden önceki olayları anlatacak olan “Welcome to Derry” dizisinde Pennywise rolünü yeniden canlandıracak.

Welcome to Derry, Bill Skarsgård’ı “It” serisinin yaratıcılarıyla yeniden bir araya getiriyor. Andy Muschietti her iki filmi de yönetti. Barbara Muschietti ile Jason Fuchs ikinci filmde ortak yapımcı olarak yer aldılar. Bu ekip, TV dizisini diğer “It” yapımcıları Roy Lee ve Dan Lin ile geliştirdi. Andy Muschietti, 9 bölümün 4’ünde yönetmen koltuğunda yer aldı ve dizinin oluşum sürecine katkıda bulundu.

Stephen King’in yazım sürecine dahil olmadığı, kitaptaki olayların öncesini anlatan, diziyi Andy ve Barbara Muschietti, Jason Fuchs ile yazdı.

Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir