Kültür Sanat

Titanik Ve Avatar Gibi Filmlerin Yapımcısı Olan Jon Landau, Hayatını Kaybetti

Avatar ve Titanik gibi sinema tarihinde iz bırakan Oscar ödüllü filmlere imza atan ünlü yapımcı Jon Landau, 63 yaşında hayatını kaybetti.
Jon Landau

Avatar ve Titanik gibi sinema dünyasında iz bırakan Oscar ödüllü filmlere imza atan ünlü yapımcı Jon Landau, 63 yaşında hayatını kaybetti.

Ölümü ilk olarak Titanik oyuncusu Frances Fisher tarafından açıklandı.

Beraber çalıştıkları isimlerden Jon Landau’ya veda mesajı

Jon Landau

Yaklaşık 16 aydır mücadele ettiği kanser nedeniyle hayatını kaybeden ünlü yapımcıya beraber çalıştığı isimler veda mesajı yayınladı. Lauden ailesine destek içeren mesaj şöyle: “Jon, olağanüstü yeteneği ve tutkusu ile en unutulmaz hikayelerden bazılarını beyazperdede hayata geçiren bir vizyonerdi. Film endüstrisine yaptığı olağanüstü katkılar silinmez bir iz bıraktı ve o çok özlenecek. İkonik ve başarılı bir yapımcıydı, aynı zamanda çok iyi bir insandı ve etrafındaki herkese ilham veren gerçek bir fenomendi. Bu zor dönemde, düşüncelerimiz Jon’un eşi Julie, ailesi ve sevdikleriyle birlikte.”

Jon Landau kimdir?

Jon Landau

Yapımcı ebeveynlerin çocuğu olan Jon Landau, kariyerine 1980’li yıllarda set asistanlığı yaparak başladı. 30’lu yaşlarına geldiğinde Evde Tek Başına gibi bir seriye imza atan ünlü yapımcı, James Cameron’un CEO’su olduğu Lightstorm Entertainment’ın yapımcısı olarak kariyerinin dönüm noktasına imza attı. Landau, Cameron’la sürdürdüğü 27 yıllık ortaklığı sırasında, sinema tarihinin en çok hasılat yapan beş filminden üçünün, (Avatar, Titanik ve Avatar: The Way of Water) yapımcılığını üstlendi.

Kaynak: GazeteDuvar

Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir