Teknoloji Haberleri

YouTube Music’e Kullanıcıların Hoşuna Gidecek Yeni Özellikler Geldi

YouTube Music, kaldığınız yerden devam etme ve hum-to-search gibi yeni özellikler getirdi, ayrıca Google Gemini ile şarkıları sohbet botu üzerinden çalabilirsiniz.
YouTube Müzik: Web Sürümünde Yeni Özellikler ve Güncellemeler

Müzik yayınlama devleri Spotify ve Apple Müzik gibi isimlerden geri kalsa da YouTube Music son birkaç yılda oldukça güzel bir şekilde ilerledi. Ancak, uygulamanın bazı özellikleri tüm platformlarda stabil çalışmıyor. Örneğin, YouTube Music’in Android ve iOS sürümleri, uygulamayı kapatıp yeniden açtıktan sonra kaldığınız yerden devam ediyor ama bu işlev şu anda uygulamanın web sürümünde mevcut değil.

Haber sitesi 9to5Google’ın belirttiklerine göre, YouTube Music’in web sürümü artık kullanıcının çaldığı son şarkıyı hatırlayabiliyor. Önceden açılan müzik tekrar açılınca ekrana sabitlenebilir oluyor.

YouTube Music’te güncelleme ile önemli değişiklikler yapıldı.

YouTube Müzik: Web Sürümünde Yeni Özellikler ve Güncellemeler

YouTube Music, uzun bir süredir geliştirdikleri bir özellik olan, şarkıları ‘’hum-to-search’’ arama seçeneğini ekledi. Bu özellik, kullanıcıların yalnızca şarkının nasıl olduğunu bilirken şarkının sözlerini, sanatçısını veya şarkının adını bilmedikleri durumlarda şarkıyı kolayca tanımlamalarını sağlamak için tasarlandı.

Güncellemenin bir diğer yeniliği ise şu: Google Gemini, sonunda geçen hafta uzun zamandır beklenen YouTube Müzik uzantısını aldı. Bu uzantı, sohbet botunun komutlarınıza dayanarak akış hizmetinden şarkıları getirmesini sağlıyor. Bu özellik de uzun bir süredir geliştirilmekteydi, ancak nihayet kullanıma hazır oldu.

Halen geliştirilmesi gereken özellikler var.

YouTube Müzik: Web Sürümünde Yeni Özellikler ve Güncellemeler

Android’de olduğu gibi, web oynatıcıyı yeniden açmak şarkıyı önceki durduğunuz yerde değil, başlangıca sıfırlar. 9to5Google, bu davranışın podcast’ler için de geçerli olduğunu belirtiyor. Özellikle uzun süreli podcast’ler dinliyorsanız ve nerede durduğunuzu hatırlamıyorsanız bu özellik işinizi zorlaştırabilir. 9to5Google, bunun muhtemelen bir hata olduğunu düşünüyor, gelecek güncellemede düzeltilmesi umut ediliyor.

Güncelleme ile alakalı birçok detaya Google Destek sayfasından ulaşabilirsiniz.

Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir